Pielmieni Babci Jasi

Dostawy: na terenie Warszawy
w środy i piątki

Ręcznie robione pierożki Babci Jasi. Pielmieni to rodzaj pierożków, których przepis pochodzi ze wschodu. W cienkie ciasto zawinięte jest doskonale doprawione mięso wieprzowe ze świeżą cebulą. Wystarczy podgrzać. Pycha!
Na Ukrainie jedzone są maczane w occie z pieprzem lub w kwaśnej śmietanie. My lubimy je również jako dodatek do bulionów.

UWAGA: W związku z cyklem dostaw i dla zachowania najwyższej świeżości, garmaż Babci Jasi najlepiej zamawiać min. 2 dni przed wysyłką zamówienia.

Pracownia Babci Jasi została stworzona, ponieważ nigdzie nie można było znaleźć takich wyrobów, jakie robione są w domu. Sekret polega na miękkim i cieniutkim cieście, które jest tylko lekko wyczuwalne na podniebieniu i wybija na pierwszy plan bogactwo farszu. Farsze robione są doskonałe, ponieważ są po prostu uczciwe. Kiedy mówimy, że pierogi są z piersią kaczki, to w środku jest faktycznie rozdrobniona i pysznie doprawiona pierś kaczki, a nie dowolny element kaczy pół na pół z bułką tartą. Wyroby Babci Jasi to po prostu garmaż klasy premium dla bardzo wymagających. Z łatwością znajdą Państwo na rynku tańsze pierogi i uszka. Jednak lepszych prawdopodobnie już nie.
Wszystko robione jest od początku do końca ręcznie. Nawet pierogi i uszka zalepiane są palcami - to jedyny pewny sposób na tak delikatne ciasto jak nasze. Ono nie wytrzyma masowej produkcji przy użyciu maszyn. Używamy 100% naturalnych składników, prosty skład to priorytet. Charakterystyczne dla tych pierogów, uszek i kołdunów jest to, że są drobne - akurat na jeden czy dwa kęsy.
Dużą grupę odbiorców stanowią mamy, które serwują nasze pierogi dzieciakom. Wiedzą, że kupują dobre jedzenie z pewnego źródła. A przy okazji oszczędzają czas na przygotowanie obiadu, ponieważ pierożki wystarczy podgrzać w wodzie lub na patelni. Pracownia działa każdego dnia od poniedziałku do piątku, zatem kupujecie Państwo codziennie świeże.
Ponieważ pierogi od Babci Jasi są delikatne, ze względu na cienkie ciasto, bardzo prosimy o mrożenie ich w taki sposób, żeby się nie posklejały i nie uszkodziły. Należy je rozłożyć pojedynczo na tacy i zamrozić, a po całkowitym zamrożeniu zsypać do torebki strunowej i szczelnie zamknąć. Rozmrażać należy w lodówce. Po całkowitym rozmrożeniu, wrzucić do garnka na lekko osoloną zagotowaną wodę, ale nie wrzącą! Dosłownie 2-3 minuty podgrzać na bardzo wolnym ogniu."
UWAGA: W związku z cyklem dostaw i dla zachowania najwyższej świeżości, garmaż Babci Jasi najlepiej zamawiać min. 2 dni przed wysyłką zamówienia.

Mięso wieprzowe, mąka, cebula, jaja, bułka tarta do 5%, sól, pieprz, olej.

Dostawa na terenie Warszawy od 16 zł
Darmowa dostawa od 260 zł
Inne produkty tego producenta